صادرات خرما کبکاب مرغوب به کشورهای مجاور

خرما نام یکی از میوه های بسیار مرغوب و پرطرفدار در ایران است، که از درختان بلند نخل می روید و از ارزش تجاری زیادی برخوردار می باشد، چرا که همه ساله در حجم زیادی توسط کشور های خارجی سفارش داه و خریداری می گردد، کشور ما می تواند با صادرات عمده خرما کبکاب مرغوب به کشورهای مجاور از جمله عراق و پاکسان به درآمد ارزی بسیار زیادی دست پیدا کند که تاثیر بسیاری در رشد اقتصادی ما دارد.

صادرات خرما کبکاب مرغوب به کشورهای مجاور

عوامل موثر بر قیمت خرما کبکاب

عوامل موثر بر قیمت خرما کبکاب میوه خرما محصولی است، که خداوند متعال بارها از آن در کتاب قرآن یاد کرده و این امر موجب محبوبیت هر چه بیشتر آن در بین مسلمانان شده است، با در نظر گرفتن این مساله خرمای کبکاب بازار فروش خوبی در ایران دارد و از نرخ قابل توجهی برخوردار است، اما عوامل متعددی در تعیین نرخ فروش این محصول موثر هستند که در ادامه این مطلب به برخی از آن ها اشاره می شود:

  1. یکی از عوامل موثر در تعیین نرخ این محصول توجه به شکل عرضه و بسته بندی آن است، به عنوان مثال محصولی که در داخل بسته بندی های متالایز چندلایه عرضه می شود، نرخ بیشتری نسبت به سایر محصولات دارد.
  2. دومین پارامتر تعیین کننده نرخ خرما کبکاب میزان تازگی و درجه کیفی آن است، پس باید بدانید هر چه خرما با قیمت بیشتری به فروش برسد از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود.
  3. خرما کبکاب با توجه به فصل خرید و فروش هم قیمت گذاری خواهد شد، مثلا با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که سرانه مصرف آن در کشور ما افزایش پیدا می کند خرما با نرخ بیشتری به فروش خواهد رسید.
  4. نام تجاری محصول مورد نظر هم می تواند عاملی برای تعیین قیمت آن باشد و محصولی که از برند معتبری برخوردار است، با قیمت بیشتری به فروش می رسد.

میزان سود تجارت خرما کبکاب

میزان سود تجارت خرما کبکاب خرما یکی از اصلی ترین محصولات باغی کشور های حوزه خلیج فارس از جمله سرزمین ما است، که به عنوان یک محصول استراتژیکی شناخته شده و تاثیر فراوانی در رشد اقتصادی ما خواهد داشت، چون حجم بسزایی در تجارت خارجی ما دارد و از ارزش ریالی قابل توجهی نیز برخوردار می باشد، در این میان خرمای کبکاب ایرانی مهم ترین محصول از این خانواده محسوب می شود، که هم در بازار های داخلی و هم خارجی رونق فراوانی دارد.

با این اوصاف درمی یابیم که میزان سود سالیانه حاصل از تجارت خرما کبکاب در کشور های مختلف دنیا از جمله همسایه های ایران رقم قابل توجهی است، که جذب آن در ایران منجر به رشد اقتصادی هر چه بیشتر ما می شود و باید راه هایی برای افزایش میزان صادرات این محصول در نظر گرفته شود.

از جمله مهم ترین بازار های ارسال خرمای درجه یک کبکاب ایرانی می توان به روسیه، اوکراین، قطر و ترکیه اشاره کرد، که همه ساله این محصول در کارتن های ده کیلویی و به صورت عمده به این مناطق ارسال می گردد و میزان عرضه و تقاضای این محصول در این کشور ها روند صعودی دارد، به طور کلی همه ساله بالغ بر ده درصد از خرمای کبکاب تولیدی ایران به سایر کشور ها صادر می شود و از فروش آن سود زیادی نصیب ما می گردد.

توزیع خرما کبکاب مرغوب به اکثر نقاط کشور

توزیع خرما کبکاب مرغوب به اکثر نقاط کشور شرکت های توزیع کننده و فروشنده خرما کبکاب مرغوب جنوب، این محصول را از تولیدی ها خریداری می کنند و آن را به اکثر نقاط کشور ارسال می نمایند و در داخل شعبه های فروش خود به صورت حضوری به مصرف کننده ها ارائه می دهند و آن را با سود کم و قیمت مقرون به صرفه ای به فروش می رسانند که این امر موجب کاهش هزینه های مردم می شود. این شرکت ها برای ارائه خدمات به تمام هم میهنان ما از درگاه های فروش اینترنتی هم بهره می برند و از این طریق محصول خود را به تمامی هم میهنان ما عرضه می نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما