تولید کننده خرما 2 کیلویی در سطح کشور

تولید کننده خرما 2 کیلویی در سطح کشور، عمدتاً در مناطق جنوبی فعالیت دارند. در این مراکز بهترین انواع خرما با درجات کیفی مختلف، تولید، فرآوری و به بازار عرضه می شوند. شناخت خرما متناسب با نوع کاربرد و مصرف اهمیت زیادی در انتخاب نمونه های باکیفیت دارد. با توجه به تنوع تولید خرما اعلا در کشور، به بررسی برخی از پرفروش ترین آنها برای بازارهای داخلی و خارجی می پردازیم.

تولید کننده خرما 2 کیلویی در سطح کشور

بهترین نوع خرما ایرانی چه ویژگی هایی دارد

بهترین نوع خرما ایرانی چه ویژگی هایی دارد مصرف کنندگان برای تهیه و خرید خرما همواره به دنبال تهیه بهترین نوع آن هستند. با توجه به تنوع عرضه این محصولات شیرین و مقوی، همواره چالش هایی پیش روی خریداران وجود دارد. نکته اول اینکه خرما را باید بر حسب نوع مصرف انتخاب کنید و نه شکل و ظاهر آن. به عنوان مثال خرماهایی که دارای شیره زیاد و بافت نرم هستند برای تهیه انواع شیرینی، کیک و شیره خرما مناسب می باشند.

در مقابل انواع خرما با بافت خشک و بدون شیره برای مصارف خوراکی همراه با انواع نوشیدنی مناسب تر هستند. از سوی دیگر انتخاب بهترین انواع خرما باید متناسب با بازار هدف انجام گیرد. برای بازارهای صادراتی و خارجی، خرما درجه یک با بافت نسبتاً خشک مانند ربی و کبکاب، گزینه های منحصر به فردی هستند.

در یک مبحث دیگر، جدای از نوع و رقم خرما، توجه به شکل ظاهری آن نیز عامل مهمی در انتخاب ارقام باکیفیت می باشد. به این منظور ابتدا مطمئن شوید که نحوه بسته بندی خرمای مدنظر شما، کاملاً بهداشتی و استاندارد باشد. در غیر این صورت سعی کنید قبل از مصرف، خرما را با آب خنک بشویید یا پوسته آن را جدا کنید.

این باور کاملاً اشتباه است که درشت بودن خرما نشان از کیفیت و مرغوبیت آن دارد. چرا که بسیاری از ارقام این محصول مانند خرما زاهدی، ضمن داشتن سایز نسبتاً متوسط تا کوچک نسبت به دیگر ارقام خرما، از نمونه های بسیار پرطرفدار است که قابلیت نگهداری در یخچال و محیط خنک برای مدت زمان طولانی را دارا می باشد.

راهنمای تولید خرما شاهانی اعلا

یکی از ارقام بسیار خوشمزه و مقوی انواع خرما، شاهانی نام دارد. در استان فارس حدود 90 درصد از تولیدات این محصول به رقم شاهانی اختصاص دارد. در بندرعباس و حاجی آیاد نیز تولید و فرآوری خرمای شاهانی رونق قابل توجه ای دارد. مراحل تولید این محصول شامل گل دهی، خارک، رطب و خرما است که حدوداً شش ماه زمان می برد تا خرمای تازه و مرغوب به دست مصرف کننده برسد.

خرما شاهانی اعلا در گروه خرماهای شیرین با بافت نسبتاً نرم و شیره متوسط قرار می گیرد. خارک آن زرد رنگ، درشت و شیرین است که در مناطق جنوبی مصارف زیادی دارد. در یک بررسی کلی رشد و نمو این نوع خرما و دیگر ارقام تولیدی شامل سه دوره می شوند که عبارتند از:

  • دوره اول: همان گل دهی درخت نخل است که معمولاً در اواخر اسفندماه و اوایل فصل بهار و فروردین ماه می باشد. این دوره را بستن میوه می نامند که در آن دانه هایی سبز رنگ و بسیار ریز تشکیل می شود.
  • دوره دوم: در این دوره میوه کاملاً رشد می کند اما رنگ آن هنوز سبز بوده و بافت سفتی دارد. در گویش محلی جنوب کشور به این دوره از مرحله رشد و رسیدن خرما کیمری می گویند.
  • دوره سوم: در مرحله نهایی که رسیدن میوه خرما است، رنگ خارک کاملاً تغییر کرده و زرد می شود. مدت زمان رسیدن خرما متناسب با شرایط محیطی به ویژه میزان گرما و رطوبت هوا کاملاً متفاوت است.

انواع خرما شاهانی تولید شده معمولاً برای مصارف خوراکی روزانه انتخاب مناسبی هستند. طعم شیرین آن نیز سبب شده تا در تهیه انواع دسرهای خانگی و کارخانه ای مورد استفاده قرار گیرد. باید اشاره کنیم که شهرستان هایی مانند جهرم، فیروزآباد، میناب، قیروکارزین و حاجی آباد از بزرگترین قطب های تولیدی خرما شاهانی در کشور هستند.

عوامل موثر بر کیفیت بسته بندی انواع خرما

عوامل موثر بر کیفیت بسته بندی انواع خرما امروزه علاوه بر کیفیت محصولات، نوع بسته بندی آنها نیز عامل مهمی در بهبود بازاریابی و کسب سهم نسبی بازار فروش است. از این رو تولیدکنندگان خرما باید بتوانند بهترین و به روزترین انواع بسته بندی را جهت ارسال این محصولات به بازارهای هدف انتخاب و خریداری کنند. چرا که این امر روشی مناسب جهت ترغیب هر چه بیشتر مشتریان به خرید است.

در این بین اهمیت کیفیت بسته بندی نیز نباید نادیده گرفته شود. چرا که رابطه مستقیمی با حذف رطوبت اولیه خرما، طعم، مزه و جلوگیری از فاسد شدن آن در مدت زمان طولانی و حین حمل و نقل دارد. از مهمترین مراحل آماده سازی خرما جهت عرضه به بازار، مرحله بسته بندی آن است. امروزه بر خلاف شیوه های قدیمی از جدیدترین تکنولوژی ها برای این منظور استفاده می کنند.

به طور کلی جعبه های بسته بندی از نظر جنس به دو گروه پلاستیکی و مقوایی دسته بندی می شوند. هر چند که ظروف پلاستیکی از نظر قیمت اندکی گرانتر هستند اما برای خرمای شیره دار و مرطوب انتخاب بهتری خواهند بود. چرا که ضمن حفظ رطوبت خرما از له شدگی و کپک زدگی آن نیز جلوگیری می کند. این نوع بسته بندی جهت صادرات خرما نیز گزینه ای بسیار مناسب و مطمئن است.

شاید بارها دیده اید که انواع خرما مضافتی، زاهدی و بم در کارتن های مقوایی بسته بندی و ارسال می شوند. دلیل این امر عدم شیره دار بودن این ارقام خرما و قابلیت حمل آسان آنها با بسته بندی مقوایی برای مدت زمان طولانی است. البته استفاده از مواد اولیه مرغوب و بهداشتی جهت تولید ظروف بسته بندی و کارتن های خرما، اهمیت زیادی در کیفیت نهایی محصول تا رسیدن به دست مصرف کنندگان دارد.

آنچه باید درباره خرما خاصویی بیشتر بدانید

خرما خاصویی از ارقام تولیدی این محصول در استان بوشهر است. در برخی از مناطق به آن خرما آلویی یا خاصه نیز می گویند. رنگ قهوه ای روشن، سایز متوسط تا ریز و همچنین بافت نرم و شیره دار چند مورد از ویژگی های کیفی این نوع خرما هستند. شکل خرما خاصویی دایره ای مانند است و به علت سایز ریز و طعم شیرین طرفداران زیادی دارد. در استان هایی مانند بوشهر و هرمزگان از این نوع خرما برای تهیه رنگینگ و برخی دیگر حلواهای محلی استفاده می کنند.

اگر به بیماری مانند دیابت مبتلا هستید، برای جایگزین کردن خرما با انواع قندهای صنعتی و شکر می توانید به سراغ خرما خاصویی بروید. طعم شیرین و کاملاً گیاهی در کنار بافت نرم و قابلیت هضم آسان آن را به محصولی مقوی و بی نظیر بدل کرده است. حتی ورزشکاران نیز می توانند جهت تامین انرژی روزانه خود، مصرف این نوع خرما در کنار انواع مغزیجات را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند.

اغلب کارشناسان تغذیه معتقدند که مصرف 5 تا 10 عدد خرما در طول روز هیچ خطری برای افراد از نظر افزایش قندخون ندارد. با این وجود شکر موجود در خرما خاصویی به میزانی است که امکان استفاده از آن در تعداد بیشتر برای یک فرد کاملاً سالم و بدون بیماری زمینه ای وجود دارد.

در بسیاری از مناطق کشور، عرضه خرما خاصویی به صورت محدود انجام می گیرد، به همین علت عده زیادی از هم وطنان اطلاع چندانی از این رقم خرما ندارند. با این وجود علاوه بر استان های جنوبی، مردمان استان های اصفهان، فارس و حتی تهران نیز از خریداران عمده خرما خاصویی اصل در کشور هستند.

عرضه و توزیع خرما خاصویی به صورت بسته بندی های نیم کیلویی، یک و دو و سه کیلویی انجام می گیرد. ارقام یک کیلویی و پایین تر برای مصارف خانگی مناسب هستند. البته نگهداری خرما در یخچال و دمای بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد اهمیت قابل توجه ای در حفظ کیفیت اولیه آن دارد.

فروشگاه مرکزی خرما 2 کیلویی به صورت عمده

فروشگاه مرکزی خرما 2 کیلویی به صورت عمده فروشگاه های متعددی در زمینه فروش انواع خرما 2 کیلویی به صورت عمده یا تکی فعالیت دارند. با شروع فصل برداشت رطب و خرما از نخلستان های جنوب کشور در این استان ها شاهد عرضه فله ای انواع خرما در کیفیت های مختلف هستیم. در گذشته فروش این محصولات به صورت بسته بندی چندان رایج نبود و دسترسی به آنها برای مصرف کنندگان در استان های دیگر در تمام طول سال فراهم نمی شد.

امروزه به واسطه استفاده از تکنولوژی های روز، دستگاه های بسته بندی تمام اتوماتیک و همچنین توسعه نخلستان ها، شاهد عرضه این محصولات با بهترین کیفیت در فصول مختلف سال هستیم. فروشگاه های محلی در استان های جنوبی، متنوع ترین انواع خرما را عرضه می کنند.

طی سالهای اخیر، در دیگر نقاط نیز مراکزی به صورت هدفمند و همچنین اختصاصی در زمینه توزیع خرما بسته بندی فعالیت دارند. خرید از این مراکز مزیت هایی مانند امکان دسترسی به انواع خرما و انتخاب آنها بر حسب درجه بندی و قیمت را برای مشتریان امکان پذیر می کند.

فروشگاه های مرکزی در سطح کلان شهرها، همواره به نگهداری و عرضه خرما درجه یک بسته بندی می پردازند. قیمت این مراکز به واسطه خرید از تامین کنندگان مستقیم به مراتب ارزان تر است. بدون شک انتخاب فروشگاه معتبر نقش مهمی در تضمین کیفیت انواع خرما دارد که باید از سوی خریداران نیز مورد توجه قرار گیرد.

توزیع انبوه خرما 2 کیلویی با بهترین کیفیت

توزیع انبوه خرما با اهداف مختلفی انجام می گیرد که نیاز به بررسی دقیق دارد. اولین هدف از توزیع خرما عمده، ارسال این محصول به بازارهای صادراتی است. برای دستیابی به این هدف و جلب رضایت مشتریان خارجی در طولانی مدت، تامین و ارسال بهترین ارقام خرمای ایرانی اهمیت زیادی دارد.

شیوه های توزیع نیز در کاهش هزینه ها و جلوگیری از خراب شدن خرما صادراتی مهم هستند. خریداران عمده می توانند با حذف واسطه های بازار و از طریق فروشندگان محلی در استان های جنوبی کشور، بهترین انواع خرما را به صورت بسته بندی 2 کیلویی، 3 و 5 کیلویی خریداری کنند. البته امکان سفارش خرما صادراتی به صورت بسته بندی های سفارشی نیز امکان پذیر است.

برای توزیع انبوه خرما 2 کیلویی در بازار داخلی، تنوع شیوه های به کار گرفته از سوی فعالین، افزایش رقابت در بین فروشندگان را به دنبال دارد. تولیدکنندگان معتبر از بسته بندی های به روز و برندهای معتبر جهت کسب سهم نسبی بازار بهره می برند. بدون شک سرمایه گذاری قابل توجه ای برای این منظور نیاز است که برخی از تولیدکنندگان امکان آن را ندارند.

از سوی دیگر علاوه بر بهره گیری از شیوه های مدرن و حذف واسطه ها جهت توزیع خرما به بازار، تضمین کیفیت این محصولات نیز نباید فراموش شود. در فصل تابستان به علت گرمی هوا، امکان خراب شدن بافت خرما هنگام حمل و نقل وجود دارد. استفاده از کانتینرهای دارای سردخانه و به کارگیری بسته بندی سطلی و کارتنی راهکارهای مناسبی برای جلوگیری از فاسد شدن و خراب شدن این محصولات هستند.

خرید اینترنتی خرما 2 کیلویی در بازار تهران

خرید اینترنتی خرما 2 کیلویی در بازار تهران خرید اینترنتی خرما به این صورت است که مصرف کنندگان متناسب با نوع نیاز خود و از معتبرترین فروشندگان اقدام به ثبت سفارش می کنند. تولیدکنندگان محلی، برندهای صنعتی و همچنین برخی فروشندگان سنتی از جمله افرادی هستند که در حوزه خرید و فروش آنلاین و اینترنتی خرما فعالیت دارند.

برای خرید با این شیوه در نظر گرفتن برخی فاکتورها اهمیت زیادی دارند. به عنوان مثال خریدار عمده باید ضمن تعیین نوع خرما، از کیفیت آن نیز مطمئن شود. برای این منظور علاوه بر انتخاب فروشگاه های معتبر، باید از فروشنده تقاضا شود که فیلمی از محصول را اسال کند تا خریدار بتواند کیفیت خرما را به راحتی تشخیص دهد.

برای مصارف خانگی و روزانه نیز، سفارش آنلاین خرما 2 کیلویی بسیار مرسوم است. افرادی که در حوزه تهیه غذاهای خانگی مانند کیک و شیرینی فعالیت دارند، از خریداران عمده این محصول به شمار می آیند. این افراد می توانند از نزدیک ترین فروشندگان یا تولیدکنندگان معتبر آنلاین بهترین ارقام خرما 2 کیلویی را سفارش دهند.

از مزیت های خرید آنلاین باید به تضمین کیفیت، حذف واسطه ها و جلوگیری از افزایش قیمت ها، تنوع خرما از نظر طعم و مزه و همچنین امکان سفارش در تمام طول سال اشاره کنیم. البته در برخی از موارد به علت محدودیت عرضه خرما شاهد روند افزایشی قیمت ها هستیم که خریداران باید این موضوع را نیز مدنظر قرار دهند.

به طور کلی امروزه عرضه خرما در بازار تهران با این شیوه در حال افزایش است که سبب شده بسیاری از هزینه های جانبی حذف و خریداران عمده بیشتری ترغیب به استفاده از این سیستم آنلاین شوند.

فروشندگان این مرکز با سابقه طولانی در حوزه تولید، فرآوری و صادرات خرما برای تامین ارقام سفارشی جهت ارسال عمده به بازار سراسر کشور و همچنین صادرات به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی آماده همکاری با خریداران هستند. نکته مهم اینکه در این مرکز امکان چاپ لوگو مدنظر خریدار بر روی بسته بندی ها و قبول سفاش خرما 2 کیلویی در بسته بندی های سفارشی نیز میسر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما