تولیدکنندگان معتبر خرما مضافتی در شهر بم

خُرما یا رُطَب میوه‌ای خوراکی است با پوستی نازک و طعمی شیرین و البته هسته‌ای سخت که در مناطق گرم و خشک به ویژه مناطق جنوبی ایران به عمل می آید. گستردگی گونه های خرما بیشتر در نیمکرهٔ شمالی و در کشورهایی مانند ایران، پاکستان، عراق، عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و کشورهای شمال آفریقا و ایالات متحده آمریکا رشد می کند. خرما بم مضافتی ایران، از بهترین خرما های صادراتی جهان به شمار می روند در ادامه این مقاله، به پارامتر های موثر در قیمت گذاری خرما و نکات لازم برای خرید این نوع خرما می پردازیم.

تولیدکنندگان معتبر خرما مضافتی در شهر بم

پارامترهای موثر در قیمت گذاری خرما ویژه صادرات

پارامترهای موثر در قیمت گذاری خرما ویژه صادرات 1 ) عرضه و تقاضای خرما:

قیمت خرما ، مانند همه محصولات به میزان عرضه و تقاضای خرما بستگی دارد. یعنی هرچه که میزان عرضه خرما به بازار بیشتر باشد، قیمت خرما کاهش خواهد یافت. بنابراین در زمان برداشت خرما، قیمت خرما در بازار کاهش پیدا می کند.

2 ) بسته بندی خرما:

متاسفانه در ایران، به بسته بندی های خرما توجه کافی نمی کنند در حالی که این بسته بندی یکی از علل تعیین قیمت و برندینگ خرما می باشد. البته علاوه بر خرما، بسیاری دیگر از صنایع در ایران این مشکل را دارند. ولی با توجه به اهمیت بسته بندی در تعیین قیمت خرما بهتر است آن را به نحو احسن بسته بندی کرد. معمولا بسته های خرما چیزی در حدود 680 گرم می باشند.

3 ) کیفیت خرما:

هرچه کیفیت خرما بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. عوامل زیادی بر کیفیت خرما وجود دارد که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت. بنابراین با توجه به آن ها قیمت خرما درجه بندی می شود. پس خرما های با قیمت بالا، قیمتی بالاتر از خرما های با مرغوبیت پایین تر خواهد بود.

نکاتی که لازم است هنگام خرید خرما مضافتی بدانیم

نکاتی که لازم است هنگام خرید خرما مضافتی بدانیم برای خرید خرما، باید ابتدا انواع خرما های ایرانی را بشناسیم ؛ این خرما ها عبارتند از:

1 ) خرمای پیارم: این خرما ،پوست نازکی دارد و به رنگ قهوه‌ای تیره می زند و ظاهری شکلاتی دارد.

2 ) خرمای استعمران: این خرما پوست ضخیمی دارد، واین ویژگی مهم ترین مشخصه این نوع خرما به شمار می‌رود.

3 ) خرمای شاهانی: این نوع خرما، بافت نرم و مرطوبی دارد و از آن برای تولید انواع شیره خرما استفاده می‌شود.

4 ) خرمای مضافتی: طعم عالی و رنگ سیاه و مشکینی این خرما، آن را به پرطرفدارترین خرمای ایرانی تبدیل کرده است.

5 ) خرمای زاهدی: این خرما، طلایی رنگ و بیضی شکل می باشد. و دارای یک بافت نرم و طعمی آجیلی است. این خرما پوست ضخیمی دارد، نیمه خشکمی باشد و نسبت به دیگر خرما‌ها شیرینی کم‌تری دارد.

6 ) خرمای کبکاب: خرمای کبکاب، در شهر بهبهان به دست می‌آید و بسیار پر شیره است و رنگ قهوه‌ای تیره ای دارد. اگر بخواهیم همه خرما های ایرانی را بشماریم. کار به درازا می کشد اما در بالا به مهم ترین انواع خرمای ایرانی ، اشاره کردیم.

نکته مهمی که در رابطه با خرید خرما وجود دارد این است که برای تشخیص این که خرما به صورت تازه می باشد یا نه نباید به چروک بودن یا نبودن آن توجه کنید. بعضی از انواع خرما از همان اول و به صورت طبیعی روی سطح شان چروک هایی می باشد.

اگر خرمایی را که خریده اید باز کردید و دیدید که حالت شکرک زدگی دارد، اکیدا آن را مصرف نکنید چرا که این نشانه به معنای کهنگی و ماندگی خرما می باشد. اگر قصد دارید حجم زیادی از خرما را خریداری کنید، بهتر است که خرما های خشک و یا نیمه خشک را خریداری کنید. چرا که این خرماها بسیار راحت تر نگهداری می شوند و ماندگاری بالایی نسبت به خرماهای تر و مرطوب دارد.

در هنگام خرید خرما تنها توجه به کیفیت خرما کافی نیست. در زمان خرید باید به نشان های استاندارد روی بسته بندی خرما نیز توجه کنید چرا که نشان استاندارد برای سلامت خرما بر روی جعبه خرما ضروری می باشد. حتما به بسته بندی خرما نیز توجه کافی کنید زیرا بسته بندی خرما باید براساس اصول استاندارد سازمان بهداشت باشد. خرمای تازه، باید در یخچال و به دور از گرما نگهداری شود. ولی خرمای خشک را می توان در خارج از یخچال در یک ظرف درب دار نگهداری کنید.

عوامل موثر بر افزایش کیفیت خرما در سالهای اخیر

عوامل موثر بر افزایش کیفیت خرما در سالهای اخیر عوامل مختلفی بر افزایش کیفیت خرما وجود دارد که رعایت نکردن آن ها تاثیر مخربی بر روی کیفیت خرما ها خواهد داشت. این موارد به شرح زیر می باشد:

1) عدم دقت در به کارگیری وسایل مناسب برای چیدن و جمع آوری محصول و اثرات ناشی از آن بر روی خواص فیزیکی و کیفی خرما.

۲ ) عدم استفاده از ظروف مناسب برای جمع آوری خرما ها در زمین کشاورزی.

۳ ) عدم جداسازی و تفکیک خرماهای سالم، ناسالم و معیوب.

۴ ) عدم بسته بندی مناسب.

۵ ) عدم درجه بندی و رقم بندی خرما.

۶ ) عدم استفاده از وسایل حمل و نقل مناسب و حمل مازاد بر ظرفیت با وسیله نقلیه.

۷ ) عدم شست وشوی محصولات پس از برداشت.

۸ ) عدم استفاده از وسایل گوناگون جهت دفع آفت های مختلف

۹ ) فقدان انبارهای مناسب و سردخانه جهت نگه داری محصول.

۱۰ ) ضایعات ناشی از تأخیر در مصرف.

۱۱ ) عدم کارخانجات صنایع تبدیلی مرتبط با این محصول (تولید خمیر خرما، شهد خرما، عسل، گلوکز، شکلات، شیره، خوراک دام).

۱۲) عدم رعایت اصول زراعی.

اما در پایان باید گفت که برای خرید مطمئن و باکیفیت خرمای درجه یک ، باید به مجموعه های مطمئن و معتبر رجوع کرد. این مجموعه ها با استفاده از بهترین کارشناسان و متخصصان این زمینه، بهترین خرمای زمین های کشاوزی را جمع آوری می کنند. پس مشتریان این مجموعه ها می توانند با خیالی راحت و اطمینان کامل از این شرکت ها خرما خریداری کنند. در ادامه مقاله به یکی از معتبر ترین فروشندگان خرما در ایران می پردازیم.

صادرات خرما مضافتی بم به کشورهای همسایه

صادرات خرما مضافتی بم به کشورهای همسایه مجموعه میلو، بازار خرید و فروش انواع خرمای درجه یک و صادراتی می باشد. این مجموعه ارائه دهتده ی انواع خرما از جمله خرمای پیارم، خرمای مضافتی و خرمای کبکاب می باشد. میلو ، همواره با هدف قرار دادن کسب رضایت مشتریان و عرضه بهترین و مرغوب ترین خرما با مناسب ترین قیمت به بازار،فعالیت کرده است تا با افزایش کمی و کیفی میزان تولید و صادرات خرما و اشتغال افرینی برای جوانان ایرانی گامی در اعتلای اقتصاد ایران بردارد.

شما عزیزان برای خرید با قیمت عمده ی خرما می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما